x

Dostlukspor’un iki genç antrenörü önemli kulüplere gittiler.

Dostlukspor antrenörlerinden Batuhan ALA veBatuhan ATİKTÜRK  uzun yıllar Dostlukspor’da forma giydikten sonra yine Dostlukspor’da antrenörlüğe başladılar. Dostlukspor’da bayan ve erkek takımlar çalıştıran Ala ve Atiktürk,  iki sezon önce Mersin Üniversitesi’nde Davut GÜNGÖR’ün asistanı olarak çalıştılar. Geçen sezon yine Dostlukspor’da Davut GÜNGÖR ile çalışan Batuhan Ala ve Batuhan Atiktürk, yeni sezonda Fenerbahçe ve Galatasaray’da görev yapacaklar.

Her yıl önemli sporcular yetiştiren Davut Güngör, bunların yanı sıra bugün ülkemizin önde gelen kulüplerinde çalışan bir çok antrenörün gelişmesine de katkıda bulunmuştur.

Davut Güngör, sporcu gelişimine önem vermek kadar onları yetiştirenlere de çok önem verdiğini dile getirdi.

Çalıştığı her kulüpte bir çok yetenek keşfeden Milli sporcular yetiştiren ve bu bağlamda Sporculara örnek olacak bir çok antrenör yetiştiren Davut Güngör’ü Türk sporu adına kutlarız.

Dostlukspor’un yalnızca sporcu yetiştiren bir kurum olmadığını söyleyen Sportif KoordinatörDavut GÜNGÖR, “ ‘Asıl liderler yanında lider yetiştirenlerdir’ sözünün önemine inananlardanız. Batuhan Ala ve Batuhan Atiktürk kulübümün gurur duyduğu ve benim gurur duyduğum, gelecekte çok başarılı olacaklarına inandığım antrenörlerdendir.  Bu genç kardeşlerim yalnızca iyi birer antrenör olmakla kalmayıp, çalıştıkları jenerasyona değerli rol modeller olacaklar ve  gençleri hayata yetiştirmek konusunda da çok başarılı olacaklardır.” dedi.

,http://www.basketmerkezi.com/dostlukspordan-dev-kuluplere.html