x

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun davetlisi olarak Antakya’da düzenlenen Kadınlar Türkiye Kupası’na katılan Mersin Üniversitesi Spor Kulübü, Yakın Doğu Üniversitesi ile hazırlık mücadelesinde karşı karşıya geldi. Antakya Spor Salonu’nda oynanan maçtan Mersin Üniversitesi, 104 – 74 galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Yakın Doğu Üniversitesi ile Mersin Üniversitesi ilk maçını, 10 Mart Cumartesi günü oynadı. Maçtan 85-58 galip ayrılan MEÜSK, Galatasaray – Fenerbahçe Kupa finali öncesi ikinci kez oynadığı maçı da 104-75 kazandı. Karşılaşmanın ardından Antakya Basketbol İl Temsilcisi Banu Mursal, Mersin Üniversitesi ve Yakın Doğu Üniversitesi takımlarına teşekkür plaketi sundu.

 

Maçtan sonra bir açıklama yapan MEÜSK Baş Antrenörü Davut Güngör, “Böyle bir organizasyona Federasyonun davetlisi olarak katılmak bizim için onur vericiydi. Yapılan organizasyon bir şenlik havasındaydı” diyerek Federasyon yetkililerine ve Antakyalı yetkililere yaptıkları organizasyon ve misafirperverlikleri için teşekkür etti.

Güngör sözlerine şöyle devam etti: “Yapmış olduğumuz çalışmaların meyvesini alıyoruz. Müthiş bir altyapı yarattık. İlk senemizde liselerde iki takımımız Mersin’de final oynadı. Arkasından Milli Takıma üç tane sporcu göndermenin gururunu yaşadık. Şimdi, sinerjisi çok iyi olan genç ve geleceği parlak sporcularımızla, Kadınlar 2. Ligi’nde oynadığımız maçlar sonucunda play-off ‘lara hazırlanıyoruz. Biz söylemlerle değil yaptığımız icraatlarla ve yaşatacağımız başarılarla da herkesin heyecanla takip edeceği bir kulüp olacağız” dedi.

 

MEUSK 2. Başkanı Prof. Dr. Murat Ünal ise, yeni kurulan ve kadınlar ligine şimdiden kalıcı değerler bırakan MEÜSK basketbol takımının ekip olarak çok başarılı işler gerçekleştirdiklerini vurgulayarak “Türkiye Basketbol Federasyonu’nun özel davetlisi olarak Antakya’da düzenlenen Kadınlar Türkiye Kupası maçları sonunda, final maçı öncesi Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi ile dostluk maçı yaptık. Burada, ülke basketbolunun önde gelen isimlerinin de, yapılanmasıyla heyecan veren MEÜSK takimini keyifle ve övgüyle takip etmeleri bizleri gururlandırmıştır” diye konuştu.

 

http://www.mersinuniversitesi.org/dostluk-macinda-gulen-taraf-mersin-universitesi-oldu.html