x

Davut Güngör, gelecekten ümitli

Mersin Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, 12 Kasım Pazar  günü ise TKB2L’nin iddialı takımlarından Nallıhan Belediyesi ile karşılaştı. Ankara Spor Salonu’nda gerçekleşen maç, baştan sona büyük çekişmeye sahne oldu. İzleyenlerin her anını heyecanla takip ettiği karşılaşmada, yeni kurulan takımımız büyük bir mücadele örneği sergiledi. Kalabalık bir seyirci kitlesinin yanı sıra basketbol camiasından önemli isimlerin de takip ettiği maç sonrası; basketbol camiasının önemli isimleri oyuncu yapısı ve oynadığı basketbolla ilgili takımımıza övgülerde bulundular.

Takımımızın skorer oyuncularının erken faul problemine girmesi ve maçta düşük yüzde ile oynaması sonucu, rakip Nallıhan büyük avantaj yakaladı ve karşılaşma 66-69 aleyhimize sonuçlandı. Son periyodu büyük çekişme halinde geçen maçta, Susan Lester 17 sayı, 13 ribaundla Mersin Üniversitesi’ni sürükleyen isim oldu.

Birlikte çalışarak daha iyi olacaklarını söyleyen Koç Davut Güngör, “Gün be gün daha iyi oynuyoruz. Lige geç hazırlanmamızın ve tecrübesizliğimizin sonuçlarını yaşamaktayız. Kadınlar 2. liginin en genç, en düşük maliyetli ve geleceğin büyük basketbolcu adaylarını bulunduran kadromuzla, hem kulübümüze hem de ülke basketboluna önemli hizmetlerde bulunacağımıza inanıyorum. Artık galibiyet alarak oyuncularımızın kazanmayı öğrenme sürecine geldiğini düşünüyorum. Bunu gerçekleştirmek için de daha iyi çalışıyor ve gün geçtikçe kazanmaya yaklaşıyoruz” dedi.

İlk devre kaybettikleri maçları ikinci devre kazanacaklarını söyleyen ve takımın play off oynayacağına dair inancını belirten Güngör, “Okulumuzu en iyi şekilde temsil eden takımımıza desteklerini esirgemeyen Rektör Prof. Dr Suha Aydın ve üniversite üst yönetimi ile yönetim kurulumuzun değerli fedakar üyelerine çok teşekkür ediyorum” dedi. Güngör, Mersin’de oynanacak maçlar için üniversite personeli ve öğrencileri de maçlara davet etti.

http://www.mersinuniversitesi.org/nallihan-belediyesi69-mersin-universitesi66.html